تبلیغات
روز وصال - مكتب صهیونیسم مسیحی
روز وصال
*** خوش آمدید ***
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


سلام
ضمن خوش آمد گویی به تمام دوستان عزیز امیدوارم لحظات خوبی را بگذرونید.

"برای سلامتی امام زمان صلوات"

vesal_day@yahoo.com

مدیر وبلاگ : ashegh
نویسندگان
نظرسنجی
چرا در جامعه دید مردم نسبت به امام زمان منفی شده است؟اعتقاد به فراهم آوردن مقدمات ظهور حضرت مسیح (ع) از عوامل به وجود آمدن مكتب صهیونیسم مسیحی و مبلغان انجیل می باشد، اصول و مبانی جریان مبلغان انجیل در آمریكا و انگلیس حمایت همه جانبه ی عقیدتی و سیاسی از صهیونیسم می باشد و اعتقاد دارند كه پیروان كلیسای پروتستان برای ظهور دوباره مسیح باید چند خواسته ی مسیح را كه در تفاسیر انجیل قرن بیستم به عنوان پیشگویی های انجیل بیان شده، عملی نمایند . این جریان در پروتستانتیسم با عنوان خواسته های مسیح شهرت دارد. ( جان نلسون داربی - متوفی 1882 م- كشیش معروف كلیسای انگلستان در اواخر قرن نوزدهم به تبلیغات خود مكتب جدید صهیونیست مسیحی را در بین پروتستانها بنیان نهاد.
اعتقاد به فراهم آوردن مقدمات ظهور حضرت مسیح (ع) از عوامل به وجود آمدن مكتب صهیونیسم مسیحی و مبلغان انجیل می باشد، اصول و مبانی جریان مبلغان انجیل در آمریكا و انگلیس حمایت همه جانبه ی عقیدتی و سیاسی از صهیونیسم می باشد و اعتقاد دارند كه پیروان كلیسای پروتستان برای ظهور دوباره مسیح باید چند خواسته ی مسیح را كه در تفاسیر انجیل قرن بیستم به عنوان پیشگویی های انجیل بیان شده، عملی نمایند . این جریان در پروتستانتیسم با عنوان خواسته های مسیح شهرت دارد. ( جان نلسون داربی - متوفی 1882 م- كشیش معروف كلیسای انگلستان در اواخر قرن نوزدهم به تبلیغات خود مكتب جدید صهیونیست مسیحی را در بین پروتستانها بنیان نهاد.
مسیحیت به سه شاخه ی كلیسای كاتولیك روم، ارتدو كس و پروتستان كه كاملاً از هم مجزا و در اعتقادات دینی و مراسم عبادی از یكدیگر جدا هستند،تقسیم می شود.
در این بین كلیسای پروتستان رابطه بسیار نزدیكی با دولت های اروپایی دارد و این دولت ها برای ترویج مسیحیت پروتستان از مبلغان خود در كشورهای جهان سوم حمایت های گسترده مالی، تبلیغاتی و سیاسی می كنند ؛ به عنوان مثال در انگلیس دولت و كلیسای پروتستان از هم جدا نیست و ملكه ی انگلیس در رأس دولت و كلیسا قرار دارد . در یك قرن گذشته جریان جدیدی كه در بین
پروتستان ها فوق العاده قدرتمند شده همین مكتب نوظهور « مبلغان انجیل » می باشد كه قبل از   جنگ جهانی دوم به بنیاد گرایی معروف بوده و شعار آنها بازگشت به انجیل و تغییر جامعه با تحول فرهنگی بود و هدف آنها به وجود آوردن حكومت در آمریكا بر مبنای بنیادهای انجیل می باشد. آنها بعد از جنگ جهانی دوم با استفاده گسترده از وسایل ارتباطات جمعی توانستند در جامعه آمریكا نفوذ فراوانی به دست آورند و اكنون این جریان قدرتمند ترین و فعالترین تشكیلات دینی در آمریكا محسوب می شود و در مراكز سیاسی این كشور نفوذ زیادی دارند.
این مكتب ازمسیحیان اعتقاد دارند كه « دوباره تولد یافته می باشند » و فقط اینان اهل نجات پیروان خواهند بود و دیگران هلاك خواهند شد . از ویژگیهای ممتاز پیروان این مكتب اعتقاد راسخ و تعصب خاص به صهیونیسم می باشد وتعصب این مسیحیان به صهیونیسم بیش از صهیونیست های یهودی مقیم اسرائیل و آمریكا می باشد ( كه به ایشان نام صهیونیسم مسیحی اطلاق می شود).
همانطور كه قبلاً اشاره كردیم به اعتقاد این مكتب برای ظهور دوباره مسیح ،باید به وسیله ی پروتستان ها حوادثی به وقوع بپیوندد تا مسیح دوباره ظهور نماید و پیروان این مكتب وظیفه دینی دارند برای تسریع در عملی شدن این حوادث كوشش نمایند، حوادثی كه توسط آنها باید عملی شود عبارتند از :
-1 یهودیان از سراسر جهان باید به فلسطین آورده شوند و كشور اسرائیل در گستره ای از رودخانه نیل تا رودخانه فرات به وجود آید و یهودیانی كه به اسرائیل مهاجرت نمایند اهل نجات خواهند بود. (چنانچه تا حدودی نیز در این مورد موفق شده اند و شهرك های یهودی نشین و صهیونیست نشین را در سرزمین فلسطین بنا كرده اند و یهودیان زیادی از اقصی نقاط جهان به این سرزمین مهاجرت نموده اند).

-2 یهودیان باید دو مسجد اقصی و صخره در بیت المقدس را منهدم كنند و به جای این دو مسجد مقدس مسلمانان، معبد بزرگ را بنای نمایند ( از سال 1967 تا به حال دو مسجد اقصی و صخره در بیت المقدس بیش از صد بار مورد حمله یهودیان و مسیحیان صهیونیست قرار گرفته است).

-3 روزی كه یهودیان ، مسجد اقصی و مسجد صخره در بیت المقدس را منهدم كنند، جنگ نهایی مقدس ( آرماگدون ) به رهبری آمریكا و انگلیس آغاز شده، در این جنگ جهانی تمامی جهان نابود خواهد شد.
عملی نمودن خواسته های » -4 روزی كه جنگ آرماگدون آغاز شود، تمامی مسیحیان پیرو اعتقاد كه مسیحیان دوباه تولد یافته می باشند، مسیح را خواهند دید و توسط یكس فینه عظیم از «مسیح دنیا به بهشت منتقل می شوند و از آنجا همراه با مسیح نظاره گر نابودی جهان و عذاب سخت در این جنگ مقدس خواهند بود.

 

-5 در جنگ آرماگدون زمانی كه ضد مسیح ( دجال ) در حال دستیابی به پیروزی است، مسیح همراه مسیحیان دوباره تولد یافته در جهان ظهور خواهد كرد و ضد مسیح را در پایان این جنگ مقدس شكست می دهد و حكومت جهانی خود را به مركزیت بیت المقدس بر پا خواهد ساخت و معبدی كه به جای مسجد اقصی و صخره در بیت المقدس – كه توسط مسیحیان و یهودیان قبل از آغاز جنگ آرماگدون ساخته شده محل حكومت جهانی مسیح خواهد بود.

6 – دولت صهیونیستی اسرائیل با كمك آمریكا و انگلیس مسجد اقصی و مسجد صخره در بیت المقدس را نابود خواهد كرد و معبد بزرگ به دست آنان در این مكان ساخته خواهد شد و این رسالت مقدس به عهده آنها می باشد.

7-  این حادثه بعد از سال 2000 میلادی حتماً اتفاق خواهد افتاد.

-8 قبل از آغاز جنگ آرماگدون ، رعب و وحشت جامعه آمریكا و اروپا را فرا خواهد گرفت. (و شاید همین اعتقادات باعث به وجود آمدن حوادثی از قبیل حادثه ی 11 سپتامبر 2001 میلادی شد كه رعب و وحشت زیادی را د ر جامعه آمریكا و میان ملت آمریكا به وجود آورد !! چنان كه مدارك زیادی در جهت اثبات اینكه اسرائیل و صهیونیست ها در این حادثه دست داشتند، وجود دارد).

-9 قبل از ظهور دوباره مسیح ، صلح در جهان هیچ معنی ندارد و مسیحیان برای تسریع در ظهور مسیح باید مقدمات جنگ آرماگدون و نابودی جهان را فراهم نمایند.
رهبران مذهبی فرقه های پروتستان در ایالات متحده آمریكا و انگلیس كه به این مكتب نوظهور «خواسته های مسیح» اعتقاد دارند، در دهه 1990 میلادی اعتقادات یاد شده را به شدت در جامعه
آمریكا و اروپا تبلیغ كرده و در 10 سال گذشته در آمریكا در این زمینه دهها كتاب منتشر شده و فیلم های گوناگونی به نمایش در آمده اند.
كشیش آمریكایی به نام « هال لیندسی » كتابی را تحت عنوان « در پیشگوییهای انجیل، جای آمریكا كجاست؟ » تألیف نموده كه یكی از پر فروش ترین كتاب های سال 2001 در آمریكا به شمار آمده است. در این كتاب نقش دولت واشنگتن در جنگ آرماگدون بیان شده است . نویسنده در این كتاب اثبات نموده است كه دولت آمریكا جنگ آرماگدون را رهبری خواهد كرد و مخالفان مسیح در سراسر جهان را كه قبل از آغاز این جنگ باعث ایجاد رعب و وحشت در جهان شده اند، شكست خواهد داد . و چنانچه متعاقباً ذكر خواهد شد از عوامل و دلایل پشت پرده آمریكا در حمله به عراق و سعی در عاری ساختن منطقه ی خاورمیانه از سلاح های هسته ای همین اعتقاد به جنگ آرماگدون است كه در صدد فراهم آوردن شرایط برای راه انداختن این جنگ می باشد . در این جنگ انگلیس همكار آمریكا خواهد بود . دولت آمریكا در اوج جنگ سرد، موشك های هسته ای قاره پیمای خود را « شمشیرهای جنگ مقدس » نامیده بود. پیروان این مكتب در یك دهه ی گذشته تبلیغ كرده اند كه عملیات توفان صحرا علیه عراق در سال 1991 فراهم كردن مقدمه ای برای جنگ آرماگدون بوده است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
          
جمعه 30 دی 1390

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی

كد تقویم

FreeCod Fall Hafez

اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

خدمات وبلاگ نویسان جوان